Bitter Draje

Genellikle dış kısmının içinde yer alan çeşitli dolgu malzemeleri ile zenginleştirilen draje ürünlerinin, aynı zamanda çikolata ile daha zevkli bir tat olduğu bilinen bir gerçek olarak ön plana çıkıyor. Drajenin iç dolgu malzemesinin çikolata ile kaplanması ile birlikte, insanların damaklarında enfes bir tat bırakan şekerleme ürünlerinin imal edilmesi mümkün olabiliyor. Günümüzde draje çeşitleri bu tür özellikleri ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda draje çeşitlerinin farklı renkler ile de sunumu mümkün olabiliyor.

Çikolata denilince akla gelen ilk ürünler arasında yer alan bitter çikolata, aynı zamanda normal çikolataya nazaran ağızda bıraktığı tat nedeni ile daha fazla tercih ediliyor. Son dönemde bu tür çikolataların ürünlerde daha fazla kullanımı mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bitter çikolata draje kaplamanın daha hoş bir aroması olması açısından önem taşıyor.

Bitter Draje Çeşitleri

Bu tür draje ürünlerinin dış kaplama kısmı genel olarak bitter çikolata ile kaplandığından dolayı, daha yumuşak bir tat elde etmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bitter draje ile insanların daha mükemmel bir tat elde edebilmesi mümkün olabiliyor. Kullanılan iç malzemesine göre bitter draje ürünlerinin aynı zamanda bademli, fındıklı ya da fıstıklı ürünlerinin ön plana çıktığı görülüyor. Ülkemizde bu tür ürünlerin yaygın kullanımı son dönemde ön plana çıkıyor.

Bitter portakal draje, bitter bademli draje, bitter pütürlü badem draje, bitter üzüm draje gibi farklı çeşitler müşteriler tarafından sevilerek tüketiliyor. Aynı zamanda bitter kaplamanın sayesinde daha yumuşak bir şekerleme ürünü elde edildiğinden dolayı, genç yaşlı birçok insan bu tür şekerleme ürünlerini severek tercih ediyor. Bitter coco draje, bitter Antep fıstıklı draje gibi çeşitler ile ikramların daha da zengin hale gelmesi mümkün olabiliyor

Bu Tür Ürünler Nerelerde Tercih Ediliyor?

Bitter draje ürünlerinin esas olarak çeşitli ikramlarda kullanıldığı görülüyor. Bunun yanında bitter draje, kahvenin yanında ya da tek başına tüketilebilen bir şekerleme ürünü olarak da ön plana çıkıyor. Son zamanda bayramların önemli bir ikram malzemesi olarak ön plana çıkan bitter ürünlerinin kullanımı, aynı zamanda yeni tatlar açısından da önem taşıyor.

Günümüzde orijinal tatlar tatmak isteyen ya da misafirlerine yeni tatlar sunmak isteyen ev sahipleri, bitter kaplı draje ürünleri ile bu imkana kavuşabiliyorlar. Aynı zamanda bitter çikolatanın damakta bıraktığı eşsiz tada ulaşabilmek adına da yine farklı bitter draje şekerleme ürünlerinin daha fazla oranda tercih edildiği görülüyor.

Bitter Draje Fiyatları

Fiyat olarak bakıldığında ise bitter ürünlerin imalat aşamasında çikolata kullanıldığından dolayı geleneksel şekerleme ürünlerine nazaran daha pahalı olduğu ifade edilebilir. Bunun yanında ülkemizde gelişmiş bir şeker endüstrisi bulunduğundan, fiyatları makul seviyelerde bulunduğunu ifade etmek yerinde olacaktır. Günümüzde bitter draje ürünlerinin fiyatları aynı zamanda farklı üreticilerin fiyat politikalarına bağlı olarak da değişebiliyor.

Bunun yanında fiyatların önemli bir bileşeni olan kalite unsuru da, yine fiyatlar açısından önem taşıyor. Antep fıstıklı modelleri diğerlerine göre daha pahalı olabiliyor. Ayrıca üretici firmalarda bazı özellikleri nedeni ile fiyatların dalgalanma gösterdiği biliniyor. Ülkemizde şekerleme alanında hizmet veren farklı firmaların fiyat olarak sunduğu çeşitli ürünler müşteriler tarafından beğenilerek tüketiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatsapp Yardım & Satın Alma Hattı